עקרונות היסוד של חווית משתמש

כותב: משה שחם, תאריך: 03.04.18

המטרה של UX design הוא לתכנן ממשקים ומערכות פיזיות/דיגיטליות כך ששביעות הרצון של הלקוח ומידת השימוש במערכת יהיו גבוהים.

אז מהם עקרונות היסוד של חווית המשתמש?

 1. עיצוב הUX מתמקד בחוויה – אנשים לא תמיד זוכרים את הפרטים הטכניים , זה נכון גם לאירועים בחיים. לא זוכרים בדיוק מי אמר למי מתי ולמה  אבל הם כן זוכרים מה הם הרגישו. הם זוכרים את החוויה ואת מידת ההנאה/התסכול מהחוויה. המטרה של מעצב ה-UX הוא לייצר חוויה שנתפסת כחוויה חיובית, אינטואיטיבית וידידותית למשתמש.

 1. שימוש באינפוגרפיקות על מנת להעביר מסרים – אנשים מתמקדים בתמונות, בכותרות, במסרים מודגשים וקוראים את הטקסט עצמו ברפרוף בין אם זה בעיתונים המודפסים, מאמרים ברשת וגם במערכות.

 1. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למעצב הUX הוא שמשתמשים יתחילו לתהות לגבי אופן שימוש המערכת ושהממשק לא יהיה ידידותי ואינטואיטיבי עבור המשתמש הממוצע. משתמשים רוצים שימוש קל , נח, מובן, אינטואיטיבי וחשוב ביותר להכיר את פסיכולוגיית המשתמש עוד לפני שניגשים לשלב התכנון.

 1. צריך לדעת איפה ניתן להיות יצירתי וחדשני ואיפה לשמור על מוסכמות כגון: לא להדגיש שגיאות בצבע ירוק שמתקשר למשוב חיובי או הפוך, לא להדגיש מסרים חיוביים בצבע אדום, קישורים אמורים להראות כמו קישורים, כנל לגבי כפתורים, נוויגציה, urls, מיקומים של לוגו וכו'. כלומר  בכל מה שקשור לאלמנטים שכיחים לא מומלץ להוציא מההקשר המקובל.

 1. להדגיש את האלמנטים החשובים בחלק העליון של המסך כך שהמסר המרכזי יעבור – כמובן שיש לשים דגש רב על רספונסיביות כך שלא משנה מה גודל המסך הדגשים והמסרים המרכזיים יהיו קריאים וברורים בכל גדלי וסוגי המסכים.

 1. יותר גלילה פחות הקלקות – גלילה לוקחת פחות זמן מהקלקות ויציאה לדפים אחרים לכן במקרים רבים עדיף לבנות את המידע כך שהמשתמש יגלול מאשר ינווט בין מסכים שונים.

 1. רספונסיביות – המערכת צריכה להתאים לכל סוגי וגדלי המסכים.

0 תגובות
 1. mosadmt

  תגובתך מחכה לאישור המערכת.

  car for sale in lebanon
  Assurance scooter prix ( Video
  Assurance Scooter 125 cm3 pas cher – Adhesion moto en ligne Assurance scooter prix Comparateur de scooters 125 conseil de conduite et assurance pas chere Trouver l’assurance moins chere pour 125 Une fois que vous avez passe votre formation, et que vous avez achete votre scooter 125, il faut trouver une assurance. Vous pouvez consulter differents assureurs, car tous proposent des contrats 2 roues. Moyenne des prix assurance scooter 125 Les differents modeles de scooters Aujourd’hui le marche des scooters 125cc est en plein essor, car beaucoup d’automobilistes abandonnent leur voiture, pour faire l’acquisition d’un deux roues pour l’utiliser dans …
  The post Assurance scooter prix ( Video appeared first on Auto.

  Massachusetts Business

 2. IZRAELmt

  תגובתך מחכה לאישור המערכת.

  creditonebanking

  Watson heating and air, watson heating and air.
  Watson heating and air ВЂњI have had a 12-year long working relationship with my Watson heating and air, watson heating and air. estate agent, but people prefer Watson heating and air, watson heating and air. liability Company for obvious reasons. Find a Short-Term Renter Subletting isn’Watson heating and air, watson heating and air. an option in many cases, check out all your best options and save Watson heating and air, watson heating and air. your premium. New Homes, Watson heating and air, watson heating and air. use it. South Africa’s premier property expo is back, premium Vintage Luggage Sets. Watson …
  The post Watson heating and air, watson heating and air. appeared first on Mortgage.

  Fort-worth Finance

השארת תגובה